Monday, January 19, 2015

Pardifilee


Tegemist on minu ühe lemmiktoiduga nii kodus kui ka väljas käies, sest tulemus on mõnusalt hõrk ja mahlane liha . Kui pardifilee on restoranis halvasti tehtud, siis tõenäoliselt ma sinna enam tagasi ei lähe. Kodus tegemise ees tundsin aukartust, aga tegelikult on asi väga lihtne ja kui korra käppa saad, siis ega seal midagi keerulist polegi. Esimesel korral läks mul natuke nässu, sest praadimise temperatuur oli liiga kõrge ja liha sai väljast korralikult pruuniks, aga seest jäi veel liiga tooreks. Edaspidi olen tõesti jälginud, et pliidi kuumus oleks väga madal ja kõik on kenasti õnnestunud. Mulle meeldib liha enne kergesse marinaadi pista, aga võib vabalt ka ilma teha.

2 pardifileed

1/2 väikest sidrunit

1 tl mett

värsket tüümiani

soola, musta pipart.


Pigista sidrunist mahl välja ja sega meega. Pane fileed kaussi, vala peale sidruni-mee segu ja puista üle hakitud tüümianiga. Tõsta tunnikeseks külmkappi maitsestuma.
Enne praadimist kuivata liha üleliigsest vedelikust majapidamispaberiga, tee nahapoole noaga sisselõiked (ühtepidi ja teistpidi, et tekiks nö ruudustik, aga ära lihasse lõika). Seejärel pane fileed külmale pannile naha pool all. Prae madalal kuumusel (minul on temperatuurinäidik 2 peal, maksimum on 6) seni, kuni rasv pannil sulama hakkab ja nahk kuldpruuni jume saavutab. Vahepeal vala üleliigne rasv pannilt ära ja keera fileed teistpidi ning küpseta ka samal temperatuuril ca 10-12 minutit. Siis tõsta pann tulelt maha ja lase lihal kaane all mõned minutid "puhata".  Lõika fileed terava noa abil viiludeks ning puista üle soola ja pipraga, serveeri kohe.


No comments:

Post a Comment