Monday, January 23, 2012

Biskviittort

Et mul oli tänu ühele koostööle kodus olemas valmisküpsetatud biskviitpõhi, siis on seekordne tort ilma põhja retseptita, aga luban varsti ka selle vea siin blogis parandada.
Klassikaline biskviittort, mille tegemine tänu valmis küpsetatud põhjadele läks üsna kiiresti. Sellist torti saab väga edukalt katta ka martsipaniga (soovi korral sellele ka midagi joonistada , mistõttu sobib kook väga hästi laste sünnipäevadeks), seekord otsustasin kiirema lahendus kasuks ja kasutasin kaunistamisel hakitud šokolaadi. Suvel on seda torti veel mõnusam teha, sest siis saab värskeid maasikaid kasutada.

1 kolmekihiline tordipõhi

100 g valget šokolaadi

400 ml vahukoort

300 g vanilli kohupiimakreemi

suhkrut

1 purk virsikupoolikuid omas mahlas

1 väiksem karp külmutatud maasikaid

Kreemi valmistamiseks riivi suurem osa šokolaadist peeneks ( 2 riba jätsin kaunistamiseks), vahusta koor. Sega suuremas kausis ettevaatlikult kokku vahustatud koor, kohupiimakreem ja riivitud šokolaad, maitsesta vajadusel suhkruga. Tõsta üks põhi tordialusele, immuta seda virsikukompotis leiduva vedelikuga. Kata põhi õhukese kreemi kihiga, seejärel viilutatud virsikud ja taas õhuke kreemikiht (kreemi panen kaks korda, et nii pealmine kui alumine biskviit ilusti läbi imbuks ja tort mahlane jääks). Seejärel tõsta peale järgmine biskviidikiht, immuta taas vedelikuga. Kata ka see põhi õhukese kreemikihiga, siis kiht maasikaviile ning taas kreem. Kata tort kolmanda põhjaga, immuta ka see ning kata kreemikihiga. Pealmiseks kihiks haki šokolaadi, raputa see tordile ja tõsta kook külma imbuma (soovitavalt üleöö).

No comments:

Post a Comment